20.4.2013 - Župní přebor ve SG a šplhu - Náchod

20.04.2013 07:00

Sportovní gymnastika

V sobotu 20. dubna se v náchodské sokolovně sešlo 125 závodníků a závodnic z celé župy Podkrkonošské Jiráskovy, aby si zde změřily své síly a vybojovaly tak další cenné bodíky ve sportovní gymnastice a ve šplhu.

Náchodský Sokol měl i v této soutěži silné zastoupení. Soutěže se zúčastnilo 10 náchodských děvčat a odvezly si ze sportovní gymnastiky a šplhu celkem 9 medailí.

V kategorii mladší žákyně II ve velké konkurenci ( 35 závodnic ) zvítězila náchodská Nikola Chvojková před Sárou Erbenovou  ( D.Králové ) a polickou Míšou Janečkovou.

V kategorii starší žákyně III za účasti 27 závodnic obsadila první tři místa náchodská děvčata a to v pořadí, zlatá – Pavlína Vejrková, stříbrná – Anna Hurdálková a bronzová její sestra Jana Hurdálková. 6. místo obsadila Anna Hejzlarová. Vejrková  byla ještě bronzová ve šplhu.

V kategorii starší žákyně IV si vítězství vybojovala Marie Vlachová z Police nad Met. Před Lucií Řezníčkovou ( ČASPV ) Česká Skalice a Evou Špatenkovou ze Dvora Králové .

Kategorii dorostenek zcela ovládly sokolky Náchoda. První místo si suverénním výkonem zajistila  Adéla Zákravská před Lucií Havlíčkovou . Třetí pak skončila královédvorská Dominika Hysková. V kategorii žen to byla záležitost dvou náchodských žen, kde byla o chloupek lepší Eliška Vondráčková před Míšou Adamu.

Děvčata tak navázala na vynikající výsledky mladších žákyň, které  si své medaile odvezly z přeboru v Jaroměří před čtrnácti dny, kde titul přeborníka župy v mladších žákyních I vybojovala Barborka Ficencová , druhé místo patřilo Johance Klimešové, 4. místo obsadila Lucka Řehůřková a 7má byla Zuzka Tyšlová. Barunka Ficencová  potom přidala ke zlatu ve sportovní gymnastice ještě stříbrnou medaili ve šplhu a bronz ve šplhu si odvezla Lucka Řehůřková.

Děvčata nyní čeká závod v atletice který se koná 5. května v Jaroměři. Tam se také rozhodne, kdo postoupí na přebory ČR ČOS do Brna a do Prahy. Držíme pěsti.